Stagiune

2019-2020

Octombrie 2019

  • Luni
  • Marţi
  • Miercuri
  • Joi
  • Vineri
  • Sâmbătă
  • Duminică
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
    Big Ideas, Opera Română Craiova

    The Artist Awards 2019

    Ora 18:00
    Big Ideas, Opera Română Craiova

    The Artist Awards 2019

    Ora 18:00

    Spectacol în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

    Vasile Alecsandri

    Chirița în Iași

    Ora 18:00
    Vasile Alecsandri

    Chirița în Iași

    Ora 18:00

    Spectacol al Teatrului Colibri din Craiova în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 12
    Big Ideas, Opera Română Craiova

    The Artist Awards 2019

    Ora 18:00
    Big Ideas, Opera Română Craiova

    The Artist Awards 2019

    Ora 18:00

    Spectacol în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 13
  • 14
    W.A. Mozart

    Gloria

    Ora 19:00
    W.A. Mozart

    Gloria

    Ora 19:00

    Concert vocal-simfonic inclus în stagiunea Filarmonicii „Ion Dumitrescu” din Râmnicu-Vâlcea, în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
    Alex Băcanu

    Operațiunea Marte

    Ora 19:00
    Alex Băcanu

    Operațiunea Marte

    Ora 19:00

    Spectacol al Teatrului Național „Marin Sorescu” în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 20
    G. Puccini

    Gianni Schicchi

    Ora 19:00
    G. Puccini

    Gianni Schicchi

    Ora 19:00

    Spectacol de operă în Premieră în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 21
    Mihail Joldea

    Uite tata, nu e tata

    Ora 19:00
    Mihail Joldea

    Uite tata, nu e tata

    Ora 19:00

    Comedie muzicală a Operei Române Craiova în colaborare cu Orchestra Filarmonicii „Ion Dumitrescu” din Râmnicu-Vâlcea, în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
    Andrew Lippa

    Familia Addams

    Ora 19:00
    Andrew Lippa

    Familia Addams

    Ora 19:00

    Spectacol al Teatrului Excelsior din București în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 26
  • 27
  • 28
    Vincenzo Bellini

    Norma

    Ora 19:00
    Vincenzo Bellini

    Norma

    Ora 19:00

    Spectacol al Operei din Varna, Bulgaria în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 29
    Leonard Bernstein

    West Side Story

    Ora 19:00
    Leonard Bernstein

    West Side Story

    Ora 19:00

    Spectacol al Operei din Varna, Bulgaria în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

  • 30
  • 31
    Giuseppe Verdi

    La Traviata

    Ora 19:00
    Giuseppe Verdi

    La Traviata

    Ora 19:00

    Spectacol al Operei Române Craiova în cadrul Festivalului Internațional „Elena Teodorini”, editia a XVI-a.

Luna anterioara Luna următoare